Продажа и консультация

Влюбое время вы можете
получить самую подробную
консультацию наших специ-
алистов и сделать заказ

 

Контактные телефоны:

  • (044) 451-53-52
  • (099) 333-75-33

 

Фототерапія сучасний метод лікування псоріазу

Чи застосовується світлотерапія при псоріазі?

Псориаз фотоСвітлотерапію також називають фототерапією. Існує декілька видів медичної світлотерапії, які включають ПУВА (акроним псоралену + УФА), УФВ (ультрафіолетові промені спектру В) і вузькосмугові УФВ. Ці штучні джерела світла використовувалися впродовж багатьох десятиліть і, в цілому, доступні тільки в кабінетах деяких лікарів.

Деякі компанії можуть продавати світлові камери або лампи, які призначаються для домашньої світлотерапії.

Природне сонячне світло також використовується для лікування псоріазу. Щоденні короткі, контрольовані дії природного сонячного світла можуть поліпшити або очистити шкіру деяких пацієнтів з псоріазом. Шкіра, не уражена псоріазом, і чутливі її ділянки, такі як особу і руки, можуть бути захищені під час перебування на сонці.

Існують також складні нові джерела світла, такі як лазери і фотодинамічна терапія (медикаментозна світлова дія і спеціальне джерело світла), які були використані для лікування псоріазу.

ПУВА - це спеціальне лікування з використанням фотосенсибілізуючого препарату і регульованої за часом дії штучного світла, що складається з ультрафіолетового випромінювання в спектрі УФА. Фотосенсибілізуюча лікарська речовина в ПУВА терапії називається псорален. І псорален і УФА світло повинні застосовуватися в течії однієї години, щоб сталася реакція. Ці процедури, як правило, робляться в кабінеті лікаря два-три рази в тиждень. Зазвичай для ПУВА терапії вимагається декілька тижнів, щоб побачити істотні результати. Час світлової експозиції поступово збільшують впродовж кожного подальшого курсу лікування.

Псоралены можуть застосуються перорально у вигляді пігулок або місцево у вигляді ванн або лосьйонів. Після короткого інкубаційного періоду, на шкіру впливають спеціальними довгохвильовими променями ультрафіолетового світла, які називають УФА. Пацієнти, використовуючі ПУВА, зазвичай чутливі до сонця, і повинні уникати його дії впродовж деякого періоду часу після його застосування.

Часті побічні ефекти при ПУВА терапії включають паління, старіння шкіри, збільшення коричневих плям званих лентигинозами і підвищений ризик розвитку раку шкіри, включаяя меланому. Відносне збільшення ризику розвитку раку шкіри при лікуванні ПУВА є спірним. ПУВА-процедури мають бути під пильним наглядом лікаря і вчасно закінчуватися після закінчення їх максимальної кількості.

Псориаз ФотоВузькосмугова УФВ фототерапія - це штучне лікування світлом, що використовує дуже обмежені світлові хвилі. Її часто застосовують щодня або два-три рази в тиждень. УФB також є компонентом природного сонячного світла. УФВ доза, грунтована на часі і періоді дії, і поступово збільшується залежно від переносимості. Можливі побічні ефекти від УФВ включають паління шкіри, передчасне старіння і можливий підвищений ризик розвитку раку шкіри. Відносне збільшення ризику розвитку раку шкіри при лікуванні УФВ вимагає подальшого вивчення.

Іноді УФB поєднується з іншими методами лікування, такими як застосування смол.

Який довгостроковий прогноз для тих, що хворіють на псоріаз? Які його ускладнення?

В цілому, для більшості пацієнтів з псоріазом прогноз задовільний. Тоді як він невиліковний, він контрольований.

Що чекає нас в майбутньому?

Дослідження псоріазу в щедро фінансуються і обіцяють великі перспективи в майбутньому. Тільки за останні п'ять-десять років вони досягли великих успіхів в лікуванні цієї хвороби за допомогою ліків, спрямованих на пригнічення гіперактивності імунної системи, що викликає запалення шкіри при псоріазі. Необхідно проводити подальші дослідження для того, щоб розкрити головну причину цього захворювання.